Prawo i Konie

Zespół

Doskonała jakość świadczonych przez naszą kancelarię usług to efekt wysokich kwalifikacji personelu oraz naszego podejścia do pracy z klientami.

W dbałości o doskonałą jakość świadczonych usług Kancelaria współpracuje z lekarzami weterynarii, zawodnikami i trenerami, co umożliwia dokładną analizę każdej przekazanej do badania sprawy w oparciu o specjalistyczną wiedzę.

Pracujący w zespole świadczą usługi m.in. w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim.

Zespół  PRAWO & KONIE  tworzą eksperci  w zakresu

  • prawa
  • podatków
  • marketingu i zarządzania

Wszyscy, poza swoją główną profesją są ściśle związani z branżą jeździecką i hodowlaną.

Elżbieta Liberda

Radca prawny

Ekspert z zakresu prawa sportowego, prawa dla jeźdźców, hodowców koni, lekarzy weterynarii .  

Czynna zawodniczka dyscypliny ujeżdżenia 

Właściciel  Kancelarii Prawo& Konie oraz  Kancelarii Lex Perfecta.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie i Międzynarodowych Podyplomowych Studiów Menadżerskich (Postgraduate Menagment Studies) organizowanych przez University of Ilinois (USA) i Politechnikę Lubelską.

Jako jedna z niewielu osób w środowisku prawniczym specjalizuje się między innymi w sprawach z zakresu prawa jeździeckiego i hodowli koni.

Prywatnie właścicielka dwóch koni – andaluzyjskiego wałacha Don Joaquin oraz hanowera Caprio.

Z końmi związana od ponad 15 lat. Trenując pod okiem Jarosława Wierzchowskiego startowała w konkursach ujeżdżenia. Posiada uprawnienia instruktora jazdy konnej.

Obecnie łączy dwie pasje  – prawo i konie. Każdą wolną chwilę spędza w stajni trenując ujeżdżenie.

W związku z doskonałą znajomością problemów pojawiających się w branży jeździeckiej i hodowlanej prowadzi praktykę prawniczą w tym zakresie.

Doradza i negocjuje kontrakty dla wielu znanych zawodników, pomaga w procesach tworzenia ośrodków jeździeckich oraz w ich bieżącej obsłudze prawnej. Przygotowuje i weryfikuje dokumentacje przy transakcjach kupna i sprzedaży koni.

Skutecznie reprezentuje klientów w sporach sądowych.

Radosław Liberda

RADCA PRAWNY

Ekspert w zakresie szeroko pojętego prawa nieruchomości.

W zespole Prawo & Konie odpowiedzialny jest za pomoc przy  transakcjach zakupu i sprzedaży nieruchomości pod ośrodki jeździeckie  i hodowlane, przygotowuje umowy dzierżawy i umowy najmu.

Posiada licencję zarządcy  nieruchomości co umożliwia fachowe doradztwo w bieżącym administrowaniu ośrodkiem jeździeckim. 

Reprezentuje klientów przez Sądami i organami administracji. Konie od lat towarzyszyły rodzinie Liberdów. Obecnie, umożliwia to dostosowanie specjalistycznej wiedzy prawniczej do praktyk i zwyczajów panujących w sektorze hippicznym i hodowlanym.  

Jarosław Ligaj

RADCA PRAWNY

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem handlowym i prawem pracy.

Prowadzi bieżącą obsługę podmiotów gospodarczych. Doradza wybór najkorzystniejszych form zatrudnienia pracowników ośrodków jeździeckich oraz współpracy z  trenerami i sponsorami. Sporządza i weryfikuje umowy. Pomaga w procesach tworzenia ośrodków jeździeckich oraz w ich stałej obsłudze prawnej.

Swoją jeździecką przygodę rozpoczął trenując na słynnej Antonii L. Pasjonat koni barokowych. Właściciel ogiera Faruk rasy lusitano.

Łukasz Puchała

RADCA PRAWNY

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego i prawa administracyjnego. Prowadzi bieżącą obsługę klientów indywidualnych Kancelarii.

Szczególnie interesują go sprawy z zakresu prawa zobowiązań, w tym roszczeń związanych z umową sprzedaży. Współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i ośrodkami jeździeckimi. Reprezentuje osoby fizyczne i przedsiębiorców przed sądami i organami administracji. Sporządza i opiniuje kontrakty handlowe. Na swoim koncie ma wiele sukcesów procesowych przy reprezentacji klientów w sprawach takich jak zwroty koni, dochodzenie roszczeń z rękojmi, odszkodowania od kowali i lekarzy weterynarii.

Ewelina Danielak

APLIKANT RADCOWSKI

Szczególnie zainteresowana sprawami z zakresu prawa cywilnego oraz prawa podatkowego.

Aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Prowadzi bieżącą obsługę klientów indywidualnych kancelarii, również w języku niemieckim.

Żaneta Warsiewicz

PRAWNIK

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie na kierunku Prawo.

Ukończyła certyfikowany kurs z języka angielskiego prawniczego – Test of Legal English Skills – dający możliwość pracy w sektorze prawa międzynarodowego. W Lex Perfecta specjalizuje się w sprawach z zakresu dziedziny prawa cywilnego, rodzinnego, sportowego a także umowach związanych z obrotem nieruchomościami.

Magdalena Nurzyńska

PRAWNIK

Odpowiedzialna za relacje z klientami kancelarii oraz za wizerunek medialny Kancelarii.

Szczególnie zainteresowana sprawami z zakresu prawa pracy oraz prawa międzynarodowego. Biegle posługuje się językiem angielskim, w tym specjalistycznym językiem prawniczym oraz językiem hiszpańskim.

Katarzyna Parczewska

SPECJALISTA DS. NIERUCHOMOŚCI

Współpracuje z wieloma osobami w zakresie nabywania gruntów pod ośrodki jeździeckie.

Posiada bogate doświadczenie w tym zakresie, co pozwala jej na świadczenie profesjonalnego doradztwa. Specjalizuje się również w sprzedaży i wynajmie nieruchomości komercyjnych. Redaguje i weryfikuje umowy związane z obrotem nieruchomościami, negocjuje warunki kontraktów. Ekspert w zakresie marketingu nieruchomości.

Paulina Czausz

SPECJALISTA DS. NIERUCHOMOŚCI

Specjalizuje się w wynajmie nieruchomości lokalowych i komercyjnych, a także sprzedaży nieruchomości gruntowych.

Przygotowuje wszelką niezbędną dokumentację. Doskonale odnajduje się w interpretacji Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego oraz Warunków Zabudowy. Przeprowadza transakcje również w języku angielskim.


Zadzwoń po wyczerpującą informacje

(+48) 607 504 320

info@prawoikonie.pl